Кіно

Прем’єра фільму “Поводир” на телебаченні

Поводир

Грандіозна прем’єра на “Інтері” – художній фільм Олеся Саніна “Поводир”.

Не пропустіть, у суботу, 21 лютого, о 20:30 на “Інтері” відбудеться телевізійна прем’єра художнього фільму “Поводир, або квіти мають очі” – неймовірної історії, джерелом якої стало незабутнє минуле українського народу.

Режисер картини – Олесь Санін, у ролях – Станіслав Боклан, Антон Святослав Грін, Джефф Баррелл, Олександр Кобзар, Джамала, Олег Примогенов.

 

Сюжет:

Прямуючи до України, що у 30-ті роки переживала не найкращі часи, Майкл Шемрок був сповнений надій і планів. Інженер за фахом, він думав, що стане в нагоді молодій соціалістичній державі майбутнього, і в цьому йому допомагатиме син Пітер. Однак американець помирає, а секретні папери про репресії в країні опиняються у книжці Пітера. Десятирічний хлопчик змушений тікати від поліції, і невдовзі зустрічає сліпого кобзаря Івана Кочергу. Музикант бере нового друга як поводиря і намагається вберегти його від усіх тих жахливих речей, що відбуваються довкола.

[youtube id=”WkXHrG3X8w0″ width=”100%” height=”58%” autoplay=”no” api_params=”” class=””]

 

Цікаві факти:

[ssyellowlist]
 • Виконавець головної ролі поводиря – 10-річний хлопчик з Детройта (США) Антон Святослав Грін виявився праонуком політв’язня радянських концтаборів Михайла Сороки.
 • Своїх побратимів-кобзарів у фільмі зіграли більше 100 незрячих з усієї України та мандрівні музиканти київського, харківського й львівського кобзарських цехів. В епізоді бійки між кобзарем та офіцерами НКВС зіграв бронзовий призер Паралімпіади-2004, дзюдоїст Ігор Засядкович. А одного з кобзарів зіграв єдиний незрячий радіожурналіст України – Володимир Носков, ведучий Радіо Свобода з Харкова.
 • Спеціально для головної ролі у фільмі “Поводир” актор Станіслав Боклан навчився грати на старосвітській бандурі, а також співати як кобзар.
 • Каскадери фільму відновили старовинну кобзарську техніку самозахисту, яка раніше допомагала сліпим оборонятися від злих людей і собак.
 • Спеціально для фільму співачка Джамала заспівала джаз 1930-х років. Для зйомок використовували спеціальні раритетні мікрофони.
 • Українського поета Михайля Семенка зіграв сучасний український поет Сергій Жадан. Інший сучасний український поет — Олександр Ірванець — зіграв стенографіста на допиті.
 • Для Станіслава Боклана та кількох кобзарів було замовлено в США спеціальні лінзи, в котрих актори нічого не бачили.
 • Для зйомок спеціально збудували хату дружини кобзаря Івана Кочерги та замовляли для неї спеціальну стріху. Майстри постелили на будинок стару стріху з хати-музею Шевченка.
 • Щоб відтворити випуск радянського кіножурналу «Кінооко», присвячений першому радянському трактору, була використана раритетна кінокамера Parvo Debrie.
 • Для зйомок у фільмі відреставрували трактор №4, випущений у перший день роботи Харківського тракторного заводу в 1931 році, який 50 років простояв на постаменті перед підприємством і був зданий на металобрухт. Оціночна вартість цієї відреставрованої машини сягає більше мільйона доларів. Також відновили паротяг та колію для нього (7 кілометрів вузькоколійної дороги біля міста Гайворон).
 • Для сцени затягування Пітера в поїзд був створений спеціальний вагон, який зовні був точною копією вантажних вагонів 1930-х років, а всередині — повноцінним знімальним павільйоном. Вагон було також обладнано спеціальною системою тросів і підвісів, яка дозволила виконати фізично важкий трюк і мала убезпечити актора від потрапляння під колеса потяга.
 • Планувалося, що в фільмі зіграє голлівудський актор українського походження Джек Пеленс (Володимир Палагнюк), але Пеленс помер у 2006 році, на етапі розробки фільму.
  Режисер Олесь Санін сам є кобзарем.
 • У перші чотири дні кінопрокату “Поводир” заробив понад 250 тисяч доларів.
[/ssyellowlist]

Жанр: біографія, драма, історичний фільм
Режисер: Олесь Санін
Сценаристи: Ірен Роздобудько, Олесь (Олександр) Санін, Олександр Ірванець, Пол Волянськи
Країна: Україна
Виробництво: Pronto film
Рік: 2013
Сайт фільму: http://povodyr.com
У ролях: Станіслав Боклан, Антон Святослав Грін, Джефф Баррелл, Олександр Кобзар, Джамала, Олег Примогенов, Ірина Саніна, Андрій Франчук, Андрій Білоус, Вероніка Шостак, Едуард Безродний, Федір Стригун, Остап Годлевський, Ігор Засядкевич, Олександр Ірванець, Андрій Кацюба, Орест Кацюба, Петро Шеверда.

За матеріалами: Інтер

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.