Як уже відомо нашим постійним читачам, ГО “Старокостянтинів небайдужий” розпочала активну співпрацю з національною скаутською організацією України “Пласт”. Останнім результатом такої співпраці стала участь одразу трьох членів нашої організації у вишколі “Великодня Веселка”, який нещодавно пройшов у Тернополі.

Розповідає Іван Хомюк:

“1 квітня в місті Тернопіль відбувся цікавий – вишкіл “Школи Писанкарства” та “Великодніх гаївок”, в якому приймали участь представники з різних областей України, в тому числі і наша команда з Старокостянтинова. Вишкіл провів тернопільський “Пласт”.

Нас ознайомили з історією українських гаївок, з чудовими і веселими весняними іграми та святкуваннями, якими наші предки зустрічали свято приходу весни. Подарували море незабутніх вражень та позитиву від перебування в дружному і веселому колективі молодих і радісних людей.

Краса української писанки чекала на нас у другій частині вишколу, під час якої всі учасники отримали змогу самі писати писанки. Більшість присутніх займались цим перший раз в своєму житті, але отримали море задоволення від цього навчання.

Хочемо подякувати організаторам цього вишколу за прекрасно проведений час, особлива подяка агрохолдингу “Мрія” за допомогу в перевезені до Тернополя”.

Хлопцям і дівчатам з нашої організації на стільки сподобалось це дійство, що вони вирішили привезти його з собою і подарувати отримані враження та настрій для Старокостянтинова.

Тож цієї неділі, 9 квітня о 13:00 год. в замку Острозьких ми проводимо:

Майстер-клас з писанкарства та гаївок

Приходьте та приводьте своїх дітей, племінників, онуків, сусідів і всіх кому цікаві народні звичаї.

Писанкарство

Метою майстер-класу є ознайомлення усіх охочих з основними способами написання писанок та проводження великодніх гаївок.